Sjednocení, změna lesku dezénu forem

Sjednocení, změna lesku dezénu forem

Sjednocení lesku.

Používá se například když vyrezne tvar způsobený třeba špatnou konzervací formy. Také když forma dlouho „jede“ tak se lesk na formě mění proto je nutné sjednotit celkový lesk formy.

Změna lesku na formě.

Jedná se o pískování formy určitým způsobem. Pískování je běžný proces při výrobě chemických dezénů. Používá se jak v průběhu výroby tak na jejím konci. Jde o závěrečnou práci, kterou se určí jak bude výlisek lesklý. Jelikož se často stává, že lesk výlisku neodpovídá požadovaným hodnotám, tak je možné ho touto cestou upravit. Je nutné znát postupy jak to provést protože třeba jen špatnou vzdáleností pískovaného předmětu od pískovačky lze dezén nenávratně zničit. My používáme speciální písek, který je pro tuto práci vhodný a který používají všichni výrobci dezénů po celém světě. Proto je nutné mít určité zkušenosti a ty naše jsou mnoholeté a praxí mnohokrát vyzkoušené.

Tady se dá nejvíce ušetřit, ale také ztratit jelikož pískování dnes provádí kde kdo. Jelikož každý chce ušetřit pár tisícovek, tak formu radši předá do neodborných rukou kde formy většinou po pár pískováních skončí totálním zničením dezénu. Potom se na nás zákazníci znovu obracejí jestli bychom jim nemohli nějak pomoci. Jenže to už je většinou pozdě a celý dezén se musí strhnout a vyrobit znovu což stojí nemalé peníze a čas.

Na tyto práce používáme nejmenší leskoměr na trhu, který má rozměry hlavy 15x15mm. Proto jsme schopni změřit i velmi malé plochy kam se s běžným leskoměrem nedá dostat.